Седем акцента от седмия опит за съставяне на правителство след седем поредни избори.
1.Не се издигна бял дим над белия дом, бивш партиен.
2. Пеевски заплаши с немирен протест-този днес бил последния мирен, каза немирникът.
3.Фюрэра предположи, че без парите от чужди посолства политическите му врагове днес щели да крадат часовници. Въzроди без да иска спомена за най-масовата кражба на часовници в историята на България, с която са известни червеноармейците у нас и по света след последната световна война. Лично Жуков се прославил с колекция от 24 крадени златни часовника след обиск на вилата му, когато изпаднал в немилост пред Сталин.
НА СНИМКАТА: При повторното заснемане на издигането на червеното знаме над Райхстага се вижда как единият от съветските участниците в инсценировката носи (поне) два часовника.
НА СНИМКАТА: Ако някой оспорва горната инсценировка, то знаменитата снимка с червеноармееца, който краде колелото на берлинчанка през 1945 г., също може да служи за илюстрация. Беше публикувана и в наш седмичник с коментар от знаменит с чувството си хумор колега: ” Германка подарява колело на съветски войник, той се дърпа”.
4. Сценаристът на “Шоуто на Слави” Тошко Йорданов се изравни с Бърнард Шоу в категорията “най-кратка рецензия”, състояща се от една дума. Шоу написал просто “Защо”относно състояла се театрална премиера, а Т.Йорданов отговори на желанието на собственика на ГЕРБ пак да е премиер с “Абсурд”. За един сценарист на нашенско шоу от ранга на Тошко не е малко да се издигне до ранга на Шоу.
5. От лагера на Доган потвърдиха желанието си да са санитари от кордон около Пеевски. Направо си ги представям със зацапаните бели престилки.
6. От БСП разбраха, че намигванията им към ГЕРБ не им помагат и че нищо не зависи от тях, защото гроздето е кисело за “независимия експерт” Киселова като кандидат за парламентарен шеф.
7. Човекът-партия Радостин Василев с МЕЧ на кръста, похвален наскоро в телевизионно предаване от президентския придворен Слави Василев за “достойната постъпка” да нанесе удар под кръста на съпартийците си с изнасянето на таен аудио запис от тяхна сбирка, се подмаза приоритетно на рашизоидния ни патриарх Данийл. Открои го на първо място в обръщението си.
Спазен беше на този етап принципът “седем пъти мери, един път режи”. Рязането можеше да бъде насрочено за утре, вторник. Но когато не знаеш дали вторник се пише с “в” или с “ф”, пиши го сряда. Писаха го за сряда.
Гениално!
Шапо!
И отнийде взорът надежда не види.
Засега…
Последното изречение г-н Инджев….смял съм се на глас.
Поздрави и успех!
Ако трябва да съм честен според дядо ми – починал вече ветеран от войната е нямало нито един войник който да не е вземал часовници. Било е нещо като въпрос на престиж. Но иначе се сетих за една песен на Васко Найденов и то по точно за припева “Седем пъти в дявола се вричах!”
Събрах на куп заглавията на последните 9 публикации в блога на уважаемият ни домакин, след което ги свързах с подходящи (според мен) словосъчетания и ето какво се получи:
„Седем акцента от седмия опит за съставяне на парламентарно мнозинство“,
правещо се на
„Обидени и унизени, поради 21 истински причини за това“,
а в същото време
„Радэв ще “чисти” зацапания политически терен, както препоръча руzкият му ментор от КГБ ген. Решетников“,
и едновременно с това
„БНТ анонсира Илияна Йотова като бъдещ президент според “много хора”. Йотова: “ха,ха”, но не отрече“,
все пак е по-добре късно отколкото никога (макар и само за да отбие номера) стана ясно, че
„Прокуратурата намигаше досега на фашизоидите, сега си отваря едното око:,
и е много важно да се знае, че
„Българският чадър: милицията пази руzките вълци“,
при което
„Нашенските “антифашисти” и прочее туземни особености на местния тръмпизъм“
аналогично на кумира си от САЩ дават визията на
„Най-кратката изчерпателна епикриза на кризата Тръмп“
Която казано с две думи е,
„Триумпираща поБЕДА“
Към Спартак:
Благодаря за усилието, което ми дава повод да споделя намерението си да издам книга с избрани мой публикации в блога във връзка със задаващата се моя 70 годишнина през април 2025 г. И …ударих на камък. Не мога да реша какво да откроя. До пролетта ще се натрупат около 10000 (десет хиляди) мои публикации.
Започнах подборка и се отказах. Имам проблем с това кое да НЕ публикувам.
Имах идеята да се обърна за помощ към публиката, но ми се видя претенциозна да ангажирам такава помощ.
С Вашия пример ми давате повод да анонсирам нещо подобно, все пак…
Имам готов самоотвержен редактор, но за целта първо трябва да се отделят по някакъв признак ( хронологично или по теми) няколкостотин статии.
Това е много трудоемко, а за мен-невъзможно заради усещането ми, че превенбервам важни публикации.
Приемам идеи и съвети.
Г-н Инджев,
Ако си спомняте, преди време имах една семпла идея (т.е. книга) за ограмотяване на българското народонаселение (преди и по време на поредните избори) по темата:
„Информационни и хибридни войни на Русия (Московско царство, Руска империя, СССР, РФ), които са водени срещу България през последните 200 години.“
По ред причини, тази идея не е успях да я реализирам т.е. книгата „Съветската Държава“ така и не видя бял свят.
В България куцо и сакато разбира от футбол, политика, икономика, пропаганда, война, вирусология и прочие безумия и почти винаги се стига до водещата тема за т.н. „Глобално затопляне“………….. особено кога са на маса, на 3 морета и на 3 ракии………
И куцо и сакато дава акъл, ама не ще да носи отговорност. Цитирам: „Щот‘ разииш тава е мноооо лесно“.
Големият проблем е, че голяма част от граждан(ь)ите на НРБ-то и на Ръ Бъ „изобще не четат кво‘т да е“ след завършването (евентуално) на 11/12 клас.
Така де, само „хвърлят по едно око“ (евентуално) на жълто/кафявите вестници/ сайтове, които както знаем са собственост на (д)журналистическата групировка „ПИГ“ т.е. „свинските БГ сайтове“.
За каквото и да било разсъждаване и дума не може да става ……… това не го коментирам.
Читателите на блога Ви са грамотни (т.е. интелигентни) и разсъждаващи люде, които са наясно с текущите злободневни теми. За това и посещават Вашият блог.
У нас в БГ Има и още много умни хора, но уви през последните 80 години ни управляват някакви човекоподобни, които не са особено умни, но пък за сметка на това са нагаждачи и са толкова послушни, та чак ще си строшат краката да търчат да слугуват на Матушката……….. разбира се срещу добра „зарплата“……. Цитирам: „щот‘ там е далаверата майна“ ……..
Определено считам, че във всичките тези 10,000 публикации в блога Ви има достатъчно материал, който да засяга тематиката за Руските информационни и хибридни войни срещу България за последните 200 години.
Като се добавят и допълнителни разсъждения и доказателства по така предложената тема може да съберете материал не за една ами за две и повече книги.
Тъй като нашата историческа нАука е мъртвородена рожба от кръвосмешението между историческата нАука на Руската и Съветската империи, считам че е особено важно да бъде издадена книга с подобно съдържание.
Без да Ви правя четки ще споделя, че след като прочетох книгата Ви „Измамата Сан Стефано“ доста се ограмотих по темата за прословутото „Турско робство“ и определено считам, че тази Ваша книга трябва да се изучава във всяко българско училище.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Родените по времето на т.н. „ДемокраТия“ у нас изобщо нямат идея какво е информационна и/или хибридна война.
Родените преди 9-ти септември почти измряха, а много от родените след 9-ти са и/или зомбирани, корумпирани, зависими, алчни, продажни и т.н.
Която и дума да сложиш все ще е вярна, защото крайният резултат за нашето общество е плачевен.
Помислете за тази идея.
Според мен на целокупния български народ е необходима книга наподобяваща “учебно пособие”, с което всеки да може да се ограмоти и да се научи не само на БГ история, която е фалшива почти от край до край, но и да се научи да разсъждава и да започне най-накрая да вижда реалността такава, каквато е, а не каквато му я разказват по телевизията разни Копейки, Волги, Банкянци, “Мечоподобни” Василевчета и прочие недоносчета……….
Например:
В САЩ, понеже са много умни и са големи тарикати не успяха да се поучат от нашият горчив опит на тотално окупирана „демокраТия“ от Съветската Държава.
Х‘американците сега ще ядат голямата хурка, като си избраха Оранжевия клоун, който е РУСКИ контрагент, за президент.
След година-две ще започнат да реват с крокодилски сълзи и да съжаляват за глупостта си.
Също както и „мръсните“ англо-сакси, които сами се прецакаха с техния тъп БРЕКЗИТ.
Но какво е назал народа: „Не питай старило, а питай патило“.
Това е накратко моята идея.
В крайна сметка блога си е Ваш.
IT’S YOUR CALL
И още нещо, г-н Инджев.
Препоръчвам Ви да прегледате блога VOX VERITATIS.
Виталий е интелигентен, ерудиран, подготвен и смел блогер.
С две думи: Виталий е корав боец.
Шапка му свалям!
https://www.youtube.com/watch?v=fpCQNPrMlsU
Горещо препоръчвам на всеки Ваш читател, който ползва руски език, да посети този блог.
Идея си нямате какво представлява руското общество в момента.
Надявам се българския народ никога да не стане като т.н. роZZияни.
СЛАВА УКРАИНЕ! ГЕРОЕМ СЛАВА!
Благодаря за смеха с глас, г-н Инджев! Също, напълно съгласна съм със Спартак по-горе. Ограбената ни фактическа памет трябва да се върне. Единствено ме притеснява това, че за да бъде наложено нещо да бъде изучавано, едни мастодонти първо трябва да си отидат. А това става само чрез превземане на млади умове. Може би една протегната ръка към някои от интелигентните инфлуенсъри в медии, използващи кратки форми, ще е по-ефективният метод, само за начало.
Привет, Иво,
И аз мисля че е добра идея да се хванат “отделни нишки” около които да се съберат свърани статии и да се получат няколко книги – по една за нишка.
Например имаш много интересни статии за извижени неща от твоя живот – и в ссср и в Ливан, и в родината ни; подредени хронологично, ще бъдат много интересни за четене, особено от млади хора, незапознати с духа на онези времена. Подобно на книгата на Асен Агов “Добър вечер дами и господа”. Човешките истории показват или отразяват много повече и се възприемат много по-интуитивно и цялостно, отколкото събрани цитати/мнения/анализи, които се осмислят предимно с разума.
Друга такава нишка или история може да бъде “как (не) съборихме МОЧА”. Събитията около това, в които си бил централен участник често, дават фокус върху един паметник-лъжа отразяващ историята ни – тук могат да се направят аналогии с ястребинчетата, чиято история пак бе претоплена, както よ вече писа наскоро, от БСП в края на миналата година, само да покаже че още вината се приема само с мезета от тях; и с други тотеми-митове, около които още са вързани умове и чувства на хора. Показва (не)зрялостта ни като общество да бъдем свободни (не просто освободени за следващо поробване) и да знаем корените си. Събитията разказани като епопея с участниците от двете страни на барикадата и безразличното мнозинство в държавата, довели до сегашното състояние на полу-демонтаж което говори за слабостта ни от това вътрешно разделяне (на фашисти-антифашисти-имало ли е фашисти; и как приемаме какво сме били преди тази окупация, и как се определяме сега.).
Сигурно има и други подобни “центрове на фокус”, около които могат да се съберат публикации от блога.
Всичко най-добро и успех!
Илиян
Към Илиян Петров:
Благодаря за идеите, но проблемът е, че някой трябва да прочете 10 000 публикации, да извади въпросните нишки и да ги свърже в едно…
Това е къртовски труд и не познавам доброволец, който би се наел да го направи.
Иначе кандидат за редактор на селектирана извадка имам.
Уважаеми г-н Инджев,
вашият блог е много популярен, чете се от хора, които не ни мързи да четем и чарът му е, че пишете по разнообразни теми в своеобразен интелигентен, остроумен, но достъпен стил. Според мен няма нужда да събирате статии в книга, защото няма как да съберете в нея всичко заслужаващо да се прочете.
Тъй като сме съмишленици, апелирам към вас да напишете мемоарите си. Не се съмнявам, че и те ще станат бестселър, както досегашните ви книги. Мисля, че никой по-добре от вас не би могъл да напише и книга за истинската история на българо-руZките отношения, но достъпно написана – така, че да може да се изучава и в гимназиалните класове. Не бива образованието по българска история да се оставя в ръцете на негодниците-пишман-историци на руZка хранилка.
Към симпатизант/ка на ДСБ:
Не знам колко е популярен блога ми на сравнима основа с популярни (популистки) конкубинки, пардон, конруент(к)и.
Г-н Инджев, много от четящите тук се ровят в библиотеката на блога, провокирани от актуалните теми/коментари – напр. по тема като : ‘‘Рожденните дни на един блогър по неволя – журналистът И.И.на 60’’ с публ. и коментари от всеки 16 апр. –
2008 – с ’’бунтът на мръвките’’ и коментарите
Радо- Чета статиите на Иво Инджев и още няколко будни гласчета, преглеждам коментарите под тях и търся. Оглеждам Се, ослушвам се, очаквам. Може би е засипан с думи, кал, умора, отчаяние…Говоря за знак, че има достатъчно образовани хора, които са мотивирани да обединят сили и да отвоюват от мафията късче истинска демокрация. А може би още хора като мен очакват този знак някъде отвън да дойде?
2009 с’’Прозрения за презрения’’
revansh – “Не вярвай на Данайците- дори когато ти носят дарове!”
Nikola -Заради статии като тази, аз съм Ваш фен Г-н Инджев
Голямото страхуване започна След като се рея няколко години във философско осмисляне на “матриала” , както каза един смешен градоначалник, Г-н Костов трябва да се върне там където му е мястото на върха на държавата…
– ‘’Отвличане с неочакван (к)рай’’ и комент.
Морето – Един бизнес! Така е, грабежът си е един бизнес в държавата, която я няма…
qwe -Медиите посветиха на предположенията и обобщенията по темата ужасно много време. Още повече време посветиха на протяжни дискусии “Колко перспективен бизнес е и колко е безнаказан ” и никой не си представи какво става в главата на едно 15 годишно момче…Дали в представите му няма да се зароди идеята да практикува този нов, просперираш бизнес. Във всеки случай медиите с упоритост постигат този ефект…
Днес, Велики четвъртък, денят на Атентатът ! -Днес се навършват 84 години от кървавият четвъртък – с атентат в Храм Света Неделя.
84 години е средната възраст на гласоподавателите на левите в България. Много от тях с гордост си спомнят разказите на родителите си за успешната акция на Партията.
Днес, 2009 години има отвличания !Та това си е Партийна повеля. Тероризъм във всичко…
Ник – В“Референдум” виден кадър на МВР каза в прав текст, че няма престъпна групировка без участие на хора от “органите”… “някой” отвлича богат бизнесмен, плаща се солиден откуп и,…..никой нищо не открива… тези милиони откупи частично влизат в специални джобове, а по-големия пай влиза в партийна каса, като да се разпознае коя е, е проблем само за малоумници… При това тайната на мероприятието е абсолютно гарантирана !!
П.С.ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ГОЛЕМИЯ БЪЛГАРСКИ ЖУРНАЛИСТ ИВО ИНДЖЕВ !!
2010 ‘’Феминизирането на обирането’’:Имаше един не много смешен виц за милиционера, който изял шамар в трамвая от гражданин, който постъпил импулсивно така, след като бил сръган от него в блъсканицата. Изведнъж няколко души се нахвърлили…върху милиционера и го смазали от бой. После си признали в ареста: “помислихме си, че ги почнахаме”!
читател -Поздравления! Много ми хареса и да си призная ме изненада приятно – не знаех, че имате такова хубаво чувство за хумор.
и ‘’Перманентна ревлолюция’’: Няма страшно, изкарали сме така столетия…
fireball – Верни и тъжни заключения!
Медиите и цяла кохорта “гастрольори” из тях са особено усърдни в старанието си да наложат възгледа – че българина завижда … Кого от “успелите” бихте посочили за пример на детето си?
Борис Танушев Не съм чул някой да застане на страната на циганин (също български гражданин), когато е изправен пред съда за кражба се оправдава с “нанай маро”. Таях мъничка надежда, че поне в това отношение сме принципни. А то какво се оказа след случая с учителката, че сме си били латентни расисти и отявлени андрешковци – българска му работа, с две думи, както това винаги сме си го знаели още от предпреходните времена.
doni -Г-н Инджев, знам че сте доказан противник на това, което искам да Ви кажа публично.Всеки ден Вие ни поднасяте подаръци, които ние, читателите жадно попиваме. Макар че….разни хора, разни идеали!Моят скромен и безкрайно искрен подарък за рожденния Ви ден е оценката ми, че Вие сте най-продуктивният, най-пламенен и всеобхватен съвременен български публицист, безстрашно захапващ всяка актуална тема – дори и най-спорната и непрестижната! Благодаря Ви.
2011 ’’Американците откриват Втори фронт срещу руската газова война в Европа”:Предложение за НОВ РУСКИ ПАМЕТНИК в БГ
(към някой от предостатъчното русофилски комитети и движения)’’
Априлски пленум – Като начало предлагам паметникът да е във форма на “ВЫШКА” за перфорация за шистов газ…по-добре бутилка водка с три пръста върху нея, а на ръката до китката четири часовника…
Ж.П.Маргов – Преди 4-5 години България беше поканена да участва в общ проект с Румъния и Грузия за доставка на LNG газ от Грузия…петата руска колона у нас торпилира идеята в зародиш…Задунайската губерния, има и необходимото мнозинство за това в парламента.
Павел Тинков – България разполага на територията си с находища от петро-шисти /нефт и газ/,които при утилизация ще се окажат достатъчни да задоволяват потребностите на страната поколения напред, дори при развита на средноевропейско ниво икономика …
Щунц – Ампутиране на Путин! Русия да плати Репарации на България, никакво Белене и никакво четене на подкупните днешни вестници!
2012 ‘’След Румъния и Сърбия ни изпревари рязко на пистата на автомобилостроенето’’
Kapдинал Ришельо – поздравления за жалкото сравнение.Струва си да се припомни на Първанов и партията му,че е имало още през 1945 г.опити да се привлече моща и опита на “Форд” но ако не е бил смразяващия страх от Москва за което ни подиграват сърби и румънци
Борис Танушев – В Ловеч още през далечната “фашистка” 1943-та година започват да се произвеждат самолети. Дейност, която с настъплението на “социалистическия възход” се свива до фабрикуване на мотоциклети, за да се спихне окончателно до “велосипедостроене”. Каква по-хубава метафора от тази за “предимствата” на най-най строя …
Chavo – По времето на Виденов, Ровър се опита да влезе в България…
Симеон В. – Ами опитаха се хората. Ровър направиха завод във Варна, но бяха принудени да затворят готовия и оборудван завод … Втори опарил се едва ли ще има.
2013 ‘’Ще разчисти ли някой Боянските о(т)бори?’’
EVGENI – Бойко Геройко и като кмет беше същия. Само мачове играеше предимно с Гоце и позираше пред камерите на журналистите. А иначе ГЕРБ и БСП, както ДПС и АТАКА са скачени съдове.
инж.Лазар Маджаров – Позволявам си да бъда песимист … Зомбираните фенове на ГЕРБ и Б.Б.не се влияят от гафовете на любимците си. Прави ми впечатление,че Едвин Сугарев се скри ,и от неговия блог не можеш да прочетеш нищо по темата.Там се мъдри само поредното охулване на Иван Костов от г-н Флоров.
Таня Стоянова Хубаво беше да се започне с почистването на оборите отгоре надолу, но тук става въпрос за жив плет, който нагоре-надолу и обратно се самовъзпроизвежда. Предвид култивирането на простотията, историческата дезинформация и пошлостта – няма спасение!
2014 ‘’Хипокритовата клетва на българските медии’’: Да избереш да служиш на принципите си е леко налудничаво- нещо като онези околосветски пътешествия с дървен кораб през непознатия световен океан без гаранция къде точно ще стигнеш. Излишно е да споменавам обаче, че тъкмо „лудите” в този смисъл са променили света. Когато медиите у нас започнат да си вършат работата, тогава и България ще стане що-годе нормална демократична държава…
хипутокритошевик – Разбира се че са положили клетва г-н Инджев, положили са хиПУТИНокритова клетва. От 14 години някои ваши “колеги” даже директно са преминали от четвъртата “власт” в другите три властови “институции” на НРБ. А сред от тях има даже хиПАРТокритови вождове, като Сидеров и Бареков.
Смесването на четвъртата ни “власт” с “другите” три, които са изначално смесени от 70 години, води до установяване на хипокра(ит)ция , т.е. путинокрадция.
Дари – Нашите медии уж не са официално цензурирани, като тези на Русия от Путин, но са даже по зле.Ханес Свобода: “Изненадан съм от номинирането на Пеевски за евродепутат.” Коя медия го коментира.Смее ли някоя да се опълчи на Доган.А колкото до Първанов – ясно е , че някой го финансира.Знаем за скъпите му хобита, и това, че без финанси няма как да създава структури и да обикаля страната.По какво се отличава от Бареков…А за Вас пожелания – ЧРД и успех с новата книга.’Течната дружба” в момента е страшно актуална и направо убийствена.
Антифашист – Извинявам се за оффтопик коментара, но ми се струва важно. В Русия напълно откровено се настанява фашизма, ето какво четем в новините от днес:’’Главный штаб Донецкой республики постановил следующее: всем гражданам еврейской национальности старше 16 лет, проживающим на территории суверенной Донецкой республики, необходимо в срок до 3 мая 2014 года явиться к и. о. комиссара по делам национальностей в здание Донецкой ОГА, кабинет 514 для регистрации.
При себе иметь денежные средства в сумме 50 долларов США для оплаты за регистрацию, паспорта для отметки о вероисповедании, документы о составе семьи, а также правоустанавливающие документы на все принадлежащее вам недвижимое имущество и транспортные средства.В случае уклонения от регистрации виновные будут лишены гражданства и высланы в принудительном порядке за пределы республики с конфискацией имущества(censor.net.ua)”
Стамбо – ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ИВО!Бъди жив, здрав, неумолим в борбата за истината, обичан от най-скъпите ти хора и преданите си читатели! Ето и една многозначителна новина: На закрито заседание на Върховната Рада днес Наливайченко е заявил, че агентурната мрежа в Украйна е била създавана в продължение на 2-3 години, а украинските сили са успели да задържат 23 кадрови офицери от главното разузнавателно управление на Русия… и си мисля на тукашната руска агентурна мрежа,дето е създавана от век и половина как ще клъцнем пипалата? Украински спецслужби ли да внесем?
Ив.Терзийски -ЧРД! Здраве и дълъг живот ти желая, Иво!Не знаех, че си роден на такава сакрална дата 16 април. Днес се навършват 89 години от атентата в църквата Св. Неделя – “само” 213 убити и 500 ранени. Доскоро олимпийски връх в творчеството на българските комунисти, но талибаните през 2001 ги прецакаха.
Да видим дали (и колко) телевизии ще отразят това трагично събитие в БГ история.
2015 с ‘’Москва пак се кара на София’’: Изобщо, както се вижда, Кремъл продължава да се отнася към България с пълно презрение както по отношение на правото българите да се разпореждат по своите закони със символиката на бившите окупатори, така и с нахално пренебрежение спрямо историческите факти.Това не е неочаквано. Очакваме обаче как ще реагират българските власти.Впрочем ето още една гледна точка за съветската символика – ‘’ВОЙНА И (КУ)МИР’:
‘’Има абсолютна логика в това, че във времето, когато Русия се опитва да пробута Сталин в бъдещето – или като властелин на Победата, или като събеседник на Чърчил и Рузвелт на кримската седянка, но да го пробута задължително, без Сталин изобщо не може! – Украйна се отървава от комунистическите и нацистките символи. Украйна оздравява, напуска сектата на монументалната пропаганда и червените знамена…(В.Портников, Grani.ru)”
димитър – Такива като вас трябва да се бесят в 21 век.Тази армия ЧЕРВЕНАТА е дала 25000000жертви нашта умряла държаава и е враг в двете световни войни.За благодарност за ОСВОБОЖДЕНИЕТО …
тъпанарко – Към българските рублофили,тям подобните зомбита и вся остальная сволочь:Скъпи другарки и другари,дорогие товарищи!Пускам линк и цитат от писмото на българския комунистически палач георги димитров до другаря-товарищ сталин.
В това писмо другарят г.димитров кански реве от невъобразимите зулуми,които върши червената армия-‘освободителка’ в ‘освободената’ от нея България след 09.09.1944г.Представете си какви зверства са вършили руските ‘братушки’,щом като масовия убиец и безмилостен палач г.димитров се е стреснал и се е принудил да моли за помощ не кой да е,а човека който е затрил 20 милиона руснаци,7 милиона украинци и още 13 милиона пак от състава на СССР,а именно товарищ сталин!!!
Четете и умирайте от кеф,м…ка ви…
…
Стамбо – Скъпи ИВО, Честит рожден ден!Точно за теб думата “юбилей”, колкото и оправдана в случая, не ми се казва. Тя предполага, че нещо свършва, че нещо започва- а ти не спираш. Не се спираш!Или, както пеят Щурците- “ти си връстник на всяка младост”!Бъди ни жив, здрав, щастлив със семейството си и неустоим в битката срещу злото!Благодарим ти,че ни събра в блога си!А утре вечерта… ние си знаем!
Атанас – ЧРД и кръгъл юбилей, г-н Инджев! И да посрещнете следващия си РД с нова книга и без оня с шмайзера над главите ни!
Дай Боже, Бай Ганьо се пробужда, макар и бавничко, ама се случва…
– ако има и ваши резюмета за всяка изминала година + интервютата ви в медиите за ЧРД, които винаги са събитие … си е полезно юбилейно инфо и ще повлече и издания по календарни години с обобщаващ коментар от днешната ви гледна течка … наистина ще бъде попупярно четиво – мемоар за подменената ни демокрация – как стигнахме дъното , докато ставахме по-богати … идеята за книга със публикациите в ivo.bg е 🎯