Има такъв Нерон, вносител на самоубийствен закон

Искам да се намеся в личния живот на на все по-безличния Слави Трифонов. 

Искам да знам от какво точно е болен. Нали от години все нещо се говори и пише за негови болести. Нека най-накрая лекарите, с риск да ги вкарат и тях в затвора за компания на журналистите, обяснят от какво боледува. 

Ако психиатрите откажат да ни осведомят, ще се наема да ги заместя.

Болен е от тежка форма на нарцисизъм-непукизъм, може би. Не знам дали има такава диагноза, но у нас има такъв Нерон. Наподобява римския император -типично за един грандоман, заслужаващ усмирителна риза. Също като него си въобразява, че е бил голям артист и поради това всичко му е позволено. 

Онзи римлянин, понеже нямал смелостта да се самоубие, когато разбрал, че преторианците се канят да го убият, помолил слугата си го да “самоубие”. Последните му думи били “ ах, какъв артист умира”!

Нашият селянин имитира бездарно онзи римлянин. 

Беше си въобразил нашият Нерон, че е страшен певец. Това беше достатъчно непоносимо.

БЕТОВЕН СЛУША ЛЕНИН И ЛЕНИН СЛУША БЕТОВЕН, А ЗАД ГЪРБА МУ НАДНИЧА ДЗЕРДЖИНСКИ

 

Но стана съвсем нетърпимо откакто си въобрази, че е също така и държавник.

Не се научиха някои у нас, че държавник се става по призвание и признание на околните, а не заради заемането на държавен пост. Пример от историята на един (друг) народ:

Бисмарк е държавник, а Хонекер беше държанка на Брежнев, който си го целуваше на публични места страстно в устата.

 

 

 

 

 

Понеже императивно може да нарежда на слугите си каквото си поиска, императорът на чалгата ги кара да се самоубият ритуално на сцената с един закон на Нерон за запушване на устите. Заедно с него и с тях в политическия гроб скочиха и  останалите комисари от комисията, които одобриха налудната заповед на недоучилия от Учиндол.

“Нейсе, запуши ги” онези усти им казва нашенският Нерон.

В сравнение с овластения простак, Бай Ганьо е  направо безобиден провинциалист. Поради липса на елементарна самопреценка чалгарят направи опит да надскочи нисичкия си рейтинг. В крайна сметка, без да иска, сам си посегна и ни освободи от себе си, правейки решителна крачка напред на ръба на пропастта. 

Чудя се дали съставителката на негови текстове Соня Момчилова, която изкласи до главен цензор на републиката в ролята на председател на СЕМ, няма да го възпее стихотворно за довиждане от политиката с някоя героична просташка възхвала на неговото мъжество. Нещо от рода на: 

Другарю началник, как ги постигаш тези успехи?

Като ви гледаме, задръжките ни стават ненужни дрехи. 

6 мнения за “Има такъв Нерон, вносител на самоубийствен закон”

  1. Имаме си вожд на простаците, имаме си и “възпитател” на простаците. Повече от 20 години тяхното предаване прави точно това – отглежда си простаци.

  2. Моля ви се, стига подценявайте и хулите бай Ганю! Човекът без капитал и без език не губи кураж и пробва…бори се колкото може.

    А и Бай ви Ганьо би ли сам си сложил паметник?

  3. Бай Ганю е симпатичен аматьор пред Тиквата, Славчу и все останлие патреоти.

  4. Чалгарските помиярски ПРОСТитутки на всяка мутренска групировка, на всяка мулташка мафия , на всяка казионна властЬ, сега са станали очаквано и поредните ПРАСтитутки на новият си мафиотски казионен номенклатурен сутеньор – ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ!
    Така е, когато си НЕграмотен селяшки цървул , а се смяташ, че си поне един Нерон , например!
    Но, не е само комплексарската им инфантилна грандоМАНИЯщина , основноТО за чалгарските номенклатурни ПРОСТитуиращи ПРАСтитутки е безкрайният им КЕЛЕПИРьски паразитизъм , който “прикриват” зад кухите лозУнги на дежурният си атечествено-ПОПУЛИСТки селяшки инфантилен консерВАТИзъмЬ , нали!
    Само това е “естествената” им черта и състояние – те са истински консерВАТНИ деца на природата , с “естествената” си “природна” КЕЛЕПИРьска консерВАТНОстЬ!
    А и безкрайният им селяшки комплекс за НИЩОЖНОСТь, ги доведе до грандоМАНИЯшката им самозаблуда , че могат сами да си направят собствена “телевизия” , което доведе очаквано до тоталният им фалит, и ги принуди да се продадат на ПРАСтитуиращата казионна мафия на ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ , с преди това на всичките им други предишни сутеньори – още от МУТРИгрупЬ, след това на геЙрговЬ от бТВь и агентЬ Гоцье маZZонетскиЙ , опипваха и мускулите на мутро-милЮЮЮционерската МУТРА бокоТИКВАТА, когато той стана геЙЙЙнсекЬ и геЙЙЙнералЬ от народната милиция , а сега и на неговият магнитски ТЪПькач и РУБЛОвладелецЬ – ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ, нали!
    Така че когато си НЕграмотен селяшки чалгар , става така – лаком гъз , глава си затрива! НАЛИ!
    Одите на ПРАСтитуиращият ви РУБЛОвладелски хуйло!

  5. Нямало е и дано (ама надали) никога повече няма такъв слугинаж. ИТН счупиха уреда за измерване на assleacking. От самото си появяване на политическата сцена не правят нищо друго.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.