Добрите манипулатори се отличават от останалите с това, че боравят с истини, макар и често на ръба. Слагат ги в миксера и ги джуркат. Ето така обичат да ви тричат.
Такъв е Андрей Райчев. Подобен е в това отношение на злодеите, които са опасни с това, че не са глупави. Но той не е злодей. Той е просто “горският”, който накрая идва след останалите тълкуватели на истината за всенародна употреба. Мобилизират го да обясни простичко на простолюдието онова, което се предполага, че не може да разбере кой кум, кой сват и кой на Пеевски брат-дебеловрат.
Такава лекция изнесе днес той от екрана на БНТ. Смеси някой верни неща по начин по който се прави коктейл уж за пиене и кеф, но всъщност е коктейл Молотов, който цели да хвърли още повече в униние обезверените като им съобщи, че срещу това статукво “това е положението”. Да не ритат срещу него, щото дори не е ръжен, а направо е корпулентен камък, който не може да бъде преместен.
Правилно е забелязал залеза на темата за “войната в Украйна” без да задълбава защо е така, като не пропусна да се обозначи за пред своите, че той е последният, който симпатизира на Зеленски, но му станало мъчно за него как го унижава Тръмп. Това – за Зеленски, на когото пред целия свят Тръмп заяви на всеослушание ден по-рано : “горд съм да стоя до теб”!
Вярно е, че с колективните усилия на аятоласите и прочее съюзници по упражняване на световен терор империята на злобаря успя да прехвърли топката на медийния интерес към Близкия изток. Спор няма, голям е успехът му да отклони вниманието към жертвите в Газа от жертвите в Украйна. При това не само украинските, но и сред лакомите му за пари наемници.
Понеже вярвам повече на “Economist”, определяна от десетилетия за водеща по достоверност медия в света, отколкото на недомлъвките на Райчев, ще цитирам какви са най-новите данни за рашистките жертви в Украйна, които практически никой не оплаква с масови протести- нито в самата московия, нито сред западните левичари, нито сред зле прикритите антисемити, за които гинещите и гниещите със стотици хиляди славяни не си заслужават труда да бъде събрана флотилия в Черно море, която да врътне един круиз с цел привличане на вниманието към трагедията им.
Досега през тази незавършена година убитите нашественици в Украйна са 100 000, казва изданието и се позовава на 200 ( двеста) проверени за целта източника на западни правителства ( разбирай разузнавания) и независими изследователи- не на украински данни.
“Ползата” от смъртта им се измерва със завземането на 0,4 процента от украинската територия (което Райчев нарече “взимат там нещо”, а за Зеленски вметна, че той пък не можел и едно село да превземе, поради което темата за Украйна затихнала).
Обобщено до януари 2025 г. армията на завоевателите е дала между 640 000 и 840 000 загуби, от които 137 000 до 228 000 убити. Големият скок с увеличение от 60 на сто на загубите настъпва след това.
Към 13 октомври, т.е. към началото на тази седмица, загубите на агресорите възлизат вече на 984 000 до 1 438 00 души. От тях 190 000 до 480 загинали. Този скок не е довел до съпоставимо завоюване на територия. Линията на фронта практически е същата и не се е променяла от октомври 2022 г. При темповете на настъплението им от последните 30 дни ще могат да завладеят останалата част от четирите анексирани района в Украйна през 2030 г., а цялата Украйна- след 103 години.
Интерпретацията на тази реалност означава, по Райчев, че Русия не може да бъде победена ( ако ще да мрат не милион, а още милиони, както излиза). Не че Райчев спомена нещо за практическото поражение на “втората армия в света”, неспособна повече о три години да сломи малката и бедна (в сравнение с Русия) Украйна. Не спомена и немислимия преди това днешен военен възход на украинските въоръжени сили до степен да се превърнат в учители по военно дело на НАТО. Не, доказало се е вече, че Русия не може да бъде победена, упорства той пред любезно смълчания си домакин Любенов.
И Радев, разбира, се оказал прав, не забрави да вметне лекторът.
Тази витиевата манипулация беше употребена от него през иначе вярната констатация, че “украинската тема” е затихната (медийно, “пропусна” да уточни), за да отстъпи място на “нормализацията” у нас, т.е. да се спре с “глупости” като солидарността с Украйна, на която населението гледало именно като на глупости.
Вероятно мнозина му се връзват. Възможно е и този случай съмняващите се в подобни изкривени анализи да са (информирано) малцинство. Но е факт, че Райчев жонглира ловко с костите на убитите, без дори да ги споменава. Не е тъп като словашкият премиер Фицо, който в пристъп на необуздан рашистки възторг изтърси, че руснаците коленичат само когато си връзват връзките на обувките. Веднага му предложиха да опита. Предлагам и аз на теб, читателю-опитай да си вържеш връзките от клекнало положение. Ако успееш, значи си истински богатир, направо руснак…
Завършвам с каквото започнах, но този път с позоваване на друг авторитет (не е The Economist).
“Когато изпаднеш в депресия и си склонен да занижиш оценката за себе си, огледай се дали не си заобиколен от идиоти”, е казал Зигмунд Фройд.
Добре го е казал пустият евреин, нали.
Не позволявайте да ви деп(р)есират. Оглеждайте се и недейте да коленичите пред телевизора, не му се връзвайте на манипулациите, с които ви трови.


Наистина няма никакви причини за деп(р)есиране. Вездесъщият райчэв е много ценен кадър поради всеобхватната му компетентност по вътрешно-, външнополитическите и междупланетарните въпроси. Единственото, което този гений старателно пропуска да тематизира, е електоралният срив на ГЕРБ вследствие малоумието и лъсналите корпулентни зависимости на вожда, които ще го докарат дотам, на задаващите се догодина предсрочни парламентарни избори да се бори за третото място.
Коментарите на райчэв за войната на путлэр са папагалстване на кремълски опорки. Ако някой има време за губене, нека преслуша интервютата му по тази тема от последните три години ==> развалена грамофонна плоча.
#КОЙ се “интересува” , пък, от казионниЯТ четирихиляден и двайсетхиляден номенклатурен КЕЛЕПИРьджия ЛАЙнчевичЬ, потомствен казионен номенклатурен параZZитЬ и пропаГАДонЬ?????
Потомствен….. четирихиляден и двайсетхиляден……. рублоЯДь , от няколко поколения…..
Тоя ЛЪЖЕ….. ВИНАГИ за денЬги! Номенклатурен потомствен платен казионен блядЬскиЙ мраZZь!!!
И сега , като потомствена вечна ПРАСтитутка “обслужва” “новите” си сутеньори – “новият” си клюкарски прАсь-фараонЬ ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ, и неговият геЙнеральскиЙ ПРАСь-секретарЬ бокоТИКВАТА!!!
Така че , по-добре е той да “затихне” , за да има истинска НОРМАЛИЗАЦИЯ от продажните подлоги , като него, и всичките му номенклатурни казионни мутренски и чекистки болшевишки ГЛаватари и сутеньори !!!!!
– Оди на РУБЛОвладелските ти ХУЙЛОвци !!!! – ВСИЧКИТЕ!!!!!
Аз по начало ако видя Андрей Райчев в някакво студио превключвам на др. програма. Но, за друго идва реч, водещия беше поканил някакви “анализатори” по-късно, и такива глупости изговориха за единица време, че спокойно могат да кандидатстват за приз на годината за скоростно изречени небивалици . Единия беше нещо като Мицов, а другия нещо като Апостол или, не знам какво. Що за лентяи канят в това предаване.
Андрей Лайчев, както го наричаше д-р Тони Филипов, Бог да го прости!
Лайчев да слуша и да си води записки какво означава класната аналитика.
Не е точно по темата,но все пак: Агент Краснов убеждава Зеленски да приеме условията на Путлер за прекратяване на бойните действия,по-конкретно да му отстъпи целия Донбас и повтаря заканите на руския диктатор,че в противен случай Украйна ще бъде унищожена.Справка – unian net
Тоест оранжевото руско мекере отново показва истинското си лице. Обаче както правилно отбеляза господин Инджев,на изборите догодина републиканците може да загубят мнозинството си в Конгреса,и тогава импийчмънта на Тръмп няма да изглежда невъзможен.
Парадокс: САЩ се тресат от милионни протести под надслов “без крал” – социологическите агенции сочат небивал ръст в рейтинга на “краля” – от 36 на 47 процента?!
Може да е психо оранжевият задник, но не е идиот. Няма опасност да загуби от безскрупулните си сделки, защото участва в тях с израелската решителност и боеспособност, с парите на европейския съюз и проливаната украинска кръв!