Лицемерието, с което замерят чужди лица с обобщения в списъци за врагове на депесе, докато служат раболепно на лица като Доган и Пеевски, не е новина. Не само търпяха, направо боготворяха десетилетия своя султан от сараите, макар да знаеха отлично, че е творение на ДС. Но това не им пречи да правят списъци на врагове с досие, а ако нямат- да ги атакуват заради родителите им. Последното е валидно и за новия им началник Пеевски, впрочем.
За сведение да припомня, че в лично качество, чрез покана за телевизионно участие в моето предаване ОЩЕ в БНТ към (покойната, уви, Констанца Анчева) и Соня Колтуклиева(!) дадох за пръв гласност в национален ефир още през ноември 1992 г. на истината за връзката на Доган с ДПС.
Двете журналистки бяха взели интервю по темата от бивш заместник шеф на разузнаването по турско направление, изгонен малко преди това от Бригадир Аспарухов. Интервюто им беше погребано в техния “Отечествен фронт”. Пълно мълчание го обгради в останалите медии. Ето защо поканих двете журналистки да го разгласят от екрана на телевизията, в която ме изтърпяха няколко месеца като водещ на “ОЩЕ” преди да уволнят шефа на медията Асен Агов, което, естествено, доведе и до скоропостижния край на предаването ми.
Благодарение на “ОЩЕ” се чу в национален ефир и мащаб през онази далечна 1992 г. с точност и подробности истината за Доган и ДС. Тя се потвърди напълно след като влезе в сила закона за разкриване на досиетата.
Проговорилият бивш офицер от ДС Радослав Райков по малко име, се свърза с мен по телефона след това. Разказа ми, че са го заплашили с оръжие насред улицата.
Избяга от България. През годините, когато водех предаване в “Свободна Европа” ( 1995-2000 г.) се обаждаше на пряката линия, но после изчезна и тази връзка с него. Остана си единствения проговорил с важна фактология висш офицер от ДС. Намериха начин да му затворят устата. Не знам дали не е по начина, по който спряха Надя Дункин да свидетелства за концлагерите – убиха я в дома й. Размазаха й главата с тъп предмет, алюзия за побоищата, на които е била свидетел в концлагера. Това сложи край на наченките на опити за търсене на съдебна отговорност за престъпленията на комунистическия режим.
Заради онова предаване попаднах в списъка за обезглавяване. Цитирам буквално депутата от ДПС (с досие) Иван Палчев. След предаването по БНТ депутатинът ми изпрати послание по репортерка от БТА, на която бях главен директор, че “главата ми ще се търкаля по стълбите на БТА”. Много образно казано – като се знае как изглежда витата стълба във вътрешността на сградата.
Погнаха ме и не ме оставиха на мира и до днес, както се вижда от опитите да ме опаковат отново в “мрежата на ДС”, макар да имам обоснованата с моята публична дейност претенция да съм крайно нетипичен представител на въпросната мрежа-например с факта, че с еднолична моя заповед беше закрита кореспондентската мрежа на ДС и РУМНО в чужбина, използвана за прикритие зад марката БТА . Никоя друга институция и никой друг неин началник не направи същото
Не могат да ми простят моята различност и се опитват отново и отново да ми отмъщават. Връщат се към единствения възможен за тях за начин за моето дискредитиране с обобщаващо включване в списъка на врагове. Признават си на практика, че не могат да спорят с мен по същество.
Серия от уволнения ме преследваше през годините с демонстративното участие на ДПС. Управляващият с техния мандат премиер Любен Беров дори наруши конституцията, доказано от Върховния съд и от Конституционния съд, за да изпълни поръчката на кукловодите ( вкл. от ДС) да бъда отстранен на всяка цена от върха на БТА.
Кадър на Доган, забогатял в Брюксел в евро много преди въвеждането на еврото у нас, сега се п(р)оявява с поредното банално упражнение по темата за ДС. И не къде да е публикуван, а в “агенция” PIG, за която висш авторитет и “анализатор” е не друг, а бившият какво ли не (и с досие) Георги Марков. Извадки от досието му публикувах като главен редактор през 1994 г. във в. “Демокрация”. Материалът ми донесе една “синя легенда” (по определението на “агенцията”), която няма нищо против в наши дни да бъде редовно цитирана в PIG, редом с Георги Марков.
Ето тази лицемерна наглост да нападаш с бухалката на собствения си резил другите е основната причина хората по площадите да дават воля на своята нетърпимост към Пеевски. Същият е също кадър на Доган от Д(п)С и е дете на кадрови офицер от ДС.
НА СНИМКАТА: Друг депутат от ДПС показва в пленарната зала на Народното събрание с един жест всичко, което трябва да знаете за депесарската арогантност.
Въпросният пореден списък с врагове по линия на десе, разпространен от един от основните виртуални органи на Пеевски, се появява в момент на писък, че някой си (непознат за мен, за разлика от добре известните на всички депсарски мутри) разпространил списък с журналисти, обслужващи статуквото. Голям вой се надигна срещу незнайния “герой”.
Да бъда слаган в списъци за “отрязване на главата” ( в онзи от 1992-1993-та бях заедно с Асен Агов и Стефан Софиянски) за мен не само не е новина, но и е въпрос на чест. Виждам кой стои зад това и мога само да се гордея, че съм толкова “незабравим” близо 20 години, откакто бях принуден да се откажа от ролята на журналист на заплата, за да не бъда употребяван.
Без да имам еврейско потекло съм бил и във фашистки списък на “най-видните евреи” в България ( под. номер 527, който биха ми татуирали в концлагера).
Свикнал съм да им “преча”.
Фашистите и комунистите трябва да се разберат помежду си дали съм евреин за фашистите или съм фашист за комунистите. Обвиняван съм и за двете “неща” едновременно, но някак не се връзват, нали.
Истината е, че и едните и другите не могат да понесат някой да не е като тях и дори да им се противопоставя от позицията на своята извоювана независимост.



Странно, не назват нищо за К.Кеворкян, Тома Томов, Иван Гарелов(п.), Георги Марков (агент “Николай”), Ахмет Доган, Ирена Кръстева, Бойко Борисов…! Защо?!
https://www.comdos.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0/
Пак клюкарските шменти-капели и пунта-мара на ченгесарските аватари – мУтриарсите бокоТИКВАТА и ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ! Клюкарските фараони на мисирковата им клюкарска ПИРАМИДА!
Например бокоТИКВАТА е безспорно доказан милиционерски агент и доносник – БудаХари, както е и мутра от мутренските групировки на КДСь и партията-майка БКПь, нали! И, като негов доверен “охранител” е разтривал ушите на своят правешки тато-ди-тути-каскети, болшевишкия генсекЬ на задунайската колониална губерния НРБь! И даже не си е върнал червената партийна книжка от партията-майка БКПь!
А пък ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ е доведен мулташки “наследник” на ченгесарско-чекистката мутренска групировка – МУТРИгрупЬ! Протеже на агент Сава в ДПС, който предаде и продаде.
А пък ченгесарският доносник – георгиЙ марковичь спря собственото си разкриване и лустриране , като платен казионен агент на КДСь, докато беше “конституционен съдия” !
Така че ниКОЙ не може да има “доверие” в казионният му слугинаж към казионното му СТАТУКВО и власт, и към задкулисните му казионни главатари!
И щом като са толкова “против” техните истински задкулисни главатари от БКПь и КДСь,защо НИКОГА досега не са казали нищо против тях?
Някой да е чул нещо от бокоТИКВАТА против неговите ченгесарски ментори , като Бриго Аспарухович, който го предложи абсолютно НЕзаконно и ПРОТИВОконституционно за генсекЬ на народната милиция, без никакъв “конкурс” , и без преди това да е бил дори квартален милиционер?
Или пък ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ да е казал нещо против КДСь и БКПь, като техен наследствен казионен номенклатурен кадър?
Така че, ако казионните шлюхналистически ПРАСтитутки от агентЬция МОЧь имат нещо “против” ченгетата от КДСь, нека погледнат техните казионни клюкарски фараони и мУтриарси бокоТИКВАТА и ДерибеЙлянЬ праССеевскиЙ!
Одите на хуйло си!
Искам да попитам, въпросният евродепутат не беше ли от ГЕРБ?
Колкото до събитията от 1991-1994, Райков беше този, който извади документите за агент Пикадили.
А след време Бр. Аспарухов призна, че е излъгал за съветника на Ф. Димитров, който е замесен в “аферата Македония”. А тя бе част от цялата кампания срещу правителството на СДС, започнала на Боянските ливади. Да припомня, че имаше даже пресконференция на ръководителите на всички служби.