Премиерът Борисов се е срещал тайно с еколози.http://clubz.bg/63029-borisov_bil_na_tajna_sreshta_za_pirin_s_ekolozite
Въпросът не е ЗАЩО се е срещал с толкова презрени, оплювани от проправителствата пропаганда “грантаджии”, “грантояди”, “соросоиди” и прочее пренебрежимо дребни по мнението на силните на деня “гниди”.
Въпросът е защо се е срещал с тях ТАЙНО?
Интересът на Борисов е ясен: както е цитиран Ивайло Калфин да казва в интервю за “Файненшъл таймс” Борисов мрази гражданите да протестират срещу него. И както също така знаем, Борисов е готов буквално на всичко, за да няма протестирщи срещу управлението му. Той би се срещнал с всекиго, без изключение – стига да има някаква полза, но предимно ТАЙНО.
Причината Борисов да проявява такава потайност в случаите, когато не му изнася да действа публично, не е в някаква негова вродена деликатност и дипломатичност- тъкмо напротив, той минава като валяк през всякакви “трупове”, ако прецени, че не могат да му навредят и ще извлече изгода от смазването им. Премиърът ни просто обича да игнае двойни игри, да си пази козове, с които да цака опонентите и ги котка в разни капани, за да може в подходящ момент да ги щракне и да ги употреби срещу тях.
Дълъг е списъкът с гневни реакции на Борисов срещу хора, които му пречат, но в някаъв момент са проявявали слабостта да си общуват с него. Няма да досаждам с припомнянето, но е достатъчно да спомена как се изгаври с Иван Костов, че му е носил букет цветя в болницата, когато е лежал със счупен крак. Костов го беше ядосал години по-късно и той извади като компромат срещу него фактът с проявената от бившия премиер човечност, обяснена в съответния контекст от Борисов със съответната злоба със задна дата.
Ето защо вторият по важност въпрос в случая е като първия, но е съотнесен вече към еколозите: защо са се съгласили да говорят с Борисов ТАЙНО ? Грешка! Това е като да си сложиш най-късата пола и да отидеш на гости с преспиване на кварталния изнасилвач, след което да се оплачеш ” и аз също”…
Не си въобразявам, че ще се съобразят с моя съвет, но съм от “факторите”, които са отказали на Борисов да му пристанат и знам от собствен опит, че с него трябва да се говори само открито и от позицията на независимостта. И днес да ми се обади с някакъв анонс пак ще му кажа, че нямам проблем да се срещам с (такива като) него, само при едно условие: да няма нищо скрито от публичността по отношение на срещата ( желащите да се подиграят, че едва ли не си “прося” нещо от премиера могат да си спестят забележките- доказъл съм достатъчно категорично, че това не ми е “детската мечта”).
Ако целта на тайната среща е била Борисов да си запази пространство за маневриране в рамките на коалицията, представяйки се за “доброто ченге” – за разлика от лошия вицепремиер Валери Сименов, това само добавя допълнителна тежест на тезата за двойните му игри. Но не изключва основното му съображение: премиерът търгува с влияние, но разбира, че не може да си го позволи с открито лице, поради което върти лично търговийката си чрез тайно пазарене. Той смята , че то му е позволено като на заслужил автократ, чието мнение няма нужда да се съобразява с разни парламенти, мнозинства, съвети, коалиционни партньорства и прочее пречки пред простите решения, вкл. на досадно сложни въпроси, като сблъсъкът между инвеститорските апетити и екологичните норми.
С русия ( бб) трябва да се преговаря само от позиция на силата. Това е изказване на много успели западни политици.
Затова утре на протест граждани срещу окупацията на Пирин Начало от 18ч, площад Независимост за София. За другите градове включително в цял свят без масква подробности тук.
http://forthenature.org/news/3883
Не слушайте и не гледайте масмедиите ни.
На Фниманито на еколозите.
баце е “тарикат от най-зловредна местна порода” и вЕрвайте ми ще изтемари курвенската природозащитниците.
По инициативата на СИЯ “Левче за Иво”
https://ivo.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B8-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0/
Не е по темата. На съвеЦки диалект е но е прелюбопитно как суперсилата възнаграждава Юрий Гагарин и фамилията му за свършеното на 12 април 1961г.
Распоряжение Совета Министров СССР о подарках Ю.А.Гагарину.
18 апреля 1961 г.
СЕКРЕТНО
1. Признать необходимым подарить от имени правительства СССР первому летчику-космонавту СССР майору Гагарину Ю.А. и членам его семьи автомашину “Волга”, жилой дом, мебель и экипировку согласно приложению.
Отнести связанные с этим расходы за счёт резервного фонда Совета Министров СССР.
2. Обязать Министерство Обороны СССР (т.Малиновского) выделить майору Гагарину Ю.А. четырехкомнатную квартиру по месту службы.
Председатель Совета Министров Союза ССР
Н.ХРУЩЕВ.
Приложение
к распоряжению Совета министров СССР от 18 апреля 1961 г. №1037рс
1. Меблировка спальни, столовой, детской, кабинета, кухни
2. Автомашина «Волга»
3. Телевизор «Рубин»
4. Радиола «Люкс»
5. Стиральная машина
6. Холодильник
7. Пылесос
8. Ковровые дорожки
9. Пианино
10. Постельное белье — 6 комплектов
11. Одеяла — 2 штуки
Для родителей Ю.А. Гагарина
1. Сборный дом из трёх комнат
2. Телевизор
3. Радиоприемник
4. Мебель на три комнаты
Экипировка для Ю.А. Гагарина
1. Пальто демисезонное
2. Пальто легкое летнее
3. Плащ
4. Костюм — 2 (светлый и темный)
5. Обувь — 2 пары (черная и светлая)
6. Рубашки белые — 6 шт.
7. Шляпа — 2
8. Носки — 6 пар
9. Белье нижнее шелковое — 6 пар
10. Трусы, майки — 6 пар
11. Платки носовые —12 шт.
12. Галстуки — 6 шт.
13. Перчатки — 1 пара
14. Электробритва — 1
15. Два комплекта военного обмундирования (парадное и повседневное)
16. Чемоданы — 2
Экипировка для жены
1. Пальто демисезонное
2. Пальто летнее
3. Плащ
4. Платья- 3
5. Черный костюм
6. Шляпы-2
7. Гарнитуры- 6
8. Чулки- 6 пар
9. Туфли- 3 пары
10. Сумки дамские- 2
11. Перчатки- 2 пары
12. Косынки-2 (шерстяная и шелковая)
13. Блузки- 2 шт.
14. Кофта шерстяная- 1 шт.
Экипировка для детей
1. Кровать детская
2. Детская коляска
3. Платья шерстяные- 4
4. Пальто- 2 (зимнее и летнее)
5. Шапочки- 2 (зимняя и летняя)
6. Обувь- 4 пары
7. Белье- 6 пар
8. Куклы, игрушки
9. Детское приданное
Экипировка для матери
1. Пальто летнее
2. Пальто зимнее
3. Плащ- 1
4. Платья- 2
5. Платок пуховый
6. Туфли- 2 пары
7. Белье- 6 пар
8. Чулки- 6 пар
9. Кофта шерстяная- 1 шт.
Экипировка для отца
1. Пальто летнее
2. Пальто зимнее
3. Плащ
4. Фуражка
5. Белье- 6 пар
6. Рубашки- 6 штук
7. Костюм- 2 (темно-серый и темный)
8. Ботинки- 2 пары (светлые и темные)
9. Галстуки- 4
10. Носовые платки- 6 штук
11. Носки- 6 пар
Двум братьям и сестре т. Гагарина Ю.А. — по 1000 рублей.
Управляющий делами Совета министров СССР
Г. Степанов
АП.РФ. ф.93 Коллекция постановлений и распоряжений СМ СССР за 1961 г. Заверенная копия на бланке.
Европейски депутати: Догодина избираме нов Европейски парламент – колко места ще получи Русия?
Москва изразходва един милиард евро за пропаганда и дезинформация
http://www.faktor.bg/bg/articles/evropeyski-deputati-dogodina-izbirame-nov-evropeyski-parlament-kolko-mesta-shte-poluchi-rusiya
Официалната стъкмистика на Мордор отчита фантастично намаление на употребата на алкохол през последните 10-тина години. А-а и да повЕрваме.
Но вижте разобличаването на играта на цифрите и числата и то от медия която е прокремълска.
Бояршника, самогон, тройной и прочие “сладости” въобще не ги ловят. Разсейват се, де. Да, ама не. Основната пиячка иде оттам.
http://inosmi.ru/social/20171208/240949794.html
Радев слугински “подгрява” с обръщение честването на 140-годишнината от Санстефанска България
А Доналд Туск ни каза: НИКОЙ НЕ ВИ Е ДАЛ НИЩО ДАРОМ! НА НИКОГО НЕ ДЪЛЖИТЕ НИЩО!
http://www.faktor.bg/bg/articles/radev-podgryava-s-obrashtenie-kam-balgarite-chestvaneto-na-14-godishnina-ot-sanstefanskiya-mir
Асен Йорданов: “Юлен” е част от организирана престъпна група
С документи и факти: #Кой и защо иска да унищожи Национален парк Пирин?
https://bivol.bg/pirin-yulen-georgius.html
Вижте как хубаво го е казал за безнадежността на раззия лапидарният Аркадий Бабченко
«Ну, #лять, вся таблица Менделеева, золото, два океана, пятнадцать морей, Сибирь и Черноземье, алмазы и никель, алюминий, нефть. Ну, как же, #лять, так можно на ##й»!
Все повече се чудя какво е решението на уравнението КОЙ = БПЦ.
БОЯН ПЕТРОВ ПРЕДЛАГА ВАРИАНТ ЗА ВТОРА КАБИНКА В БАНСКО
http://www.mediapool.bg/boyan-petrov-predlaga-variant-za-vtorata-kabinka-v-bansko-news274386.html
Официално:
Министерски съвет не знаел кой е собственик на Юлен
(преди време се говореше между ски учителите и се пишеше по медиите, че ЮЛЕН АД е руска собственост, че Лужков бил купил “Щастливеца” и искал цялата Витоша.)
https://bivol.bg/ministerski-suvet-yulen.html
към georgi nikolov:
Предполагам, че това което сте публикувал, е списъка с неща, които сем. Гагарин не е притежавало до този момент.
@Тодор Тодоров
Да. И най-ме смути положението със сополите на Гагарин до този момент!
Платки носовые —12 шт.
До Тодор Тодоров
Нямам идея но предполагам, че освен бързите консумативи, бельо, чорапи, носни кърпички и т.н.останалото е било или липсващо или с много ниско качество.